Türkmüsün.Net Portalı - Geçitteki Ülke: Gece Vakti Gündönümü, Türkün Günü mü? Ölümü mü?
   Untitled Document

BİZ KİMİZ ?

Şubat 2005. Uzunca süredir görüşmeyen 2 arkadaşın internet ortamında tekrar bir araya gelmesiyle başladı hikayemiz. Av.İsmail ve Dr.Gökhan. Göğsünde vatan, millet sevgisi ve iman aşkı olan iki yoldaşın, iki gardaşın düşü, hayali... Yüce Sultan Gazi Fatih Sultan Mehmet Han'ın  bir sözü işaretimiz oldu. "Onların hayalinin bile yetişemeyeceği yerlere benim ellerim uzanır." Vatan her yandan sarılmış, Türklük kök saldığı bu topraklardan sonsuza dek sökülüp atılmak isteniyor. Ardı arkası kesilmeyen  Haçlı Seferleri her yandan başımıza bela. Memleketimiz Geçitteki Ülke. Millet olarak gece vaktinde gündönümü yaşıyoruz. Yarın ya şafak sökecek, gün Türk'ün olacak ya da güneş hiç doğmayacak Türk sonsuza dek ölümü yaşayacak...

Milli kültürümüz, tarihte eşi benzeri görülmemiş erozyonlara maruz kalmış halde. Gençlik "bilincini" yitirmiş şuursuz.... Bölücülüğün her türlüsü dört bir yanımızda cirit atmakta.... Her gün kan her gün gözyaşı.... Millet türlü desise ile fakrü zaruret içinde... Sırtımıza ateşten gömlekler geçirilmiş, yanıyoruz hep birden cayır cayır...Yıllarca süren hortumlardan millet bezmiş...  Cümle "izm"ler kanımızı emmiş satanizmle birleşmiş.... Beyler, efendiler zevkü sefada milleti unutmuş...Kıvırtmak büyük meziyet olmuş...

Bu şartlar altında ne yapabiliriz diye meşveret kurmuşken aklımıza KİMLİĞİMİZİ tebliğ etmek, unutanlara hatırlatmak, bilmeyenlere öğretmek geldi. Dinimiz, töremiz bize tebliği emrediyordu. İletişim çağında idik. Bunun en kolay, en etkili yolu internet ortamı idi. Türk'e has bir site yapalım, içine bize ait ne varsa koyalım, ulaşabildiğimiz herkese bunları gösterilim duyuralım dedik. Ancak bunları yaparken de siyasetten de, particilikten de uzak duralım istedik.

"Ya Allah, Bismillah" diyerek kolları sıvadık. İlk önce sitemizin adını tespit işine başladık. Yüzlerce seçenek geldi aklımıza. O olsun bu olsun diye günlerce tartıştık, yakın bildiklerimize akıl danıştık. Sonunda amacımıza uygun olan "Türkmüsün" isminde karar kıldık. Bu bir soru cümlesi, ya da yargı değildi. Sadece gaflette olanlara "ASLINI" hatırlatmaktı. Türk=Bilgi, Türk=Adalet, Türk=İslam, Türk=Kudret, Türk=İhtişam, Türk=İncelik, Türk=Güzellik, Türk=Akıl, Türk=Sevgi, Türk=Saygı, Türk=Çalışmak, Türk=Paylaşım, Türk=Vefa... Biz "Türkmüsün" adı ile işte unutulan tüm değerleri hatırlatalım, bilmeyenler öğrensin istedik.

İsim işi halledilince işin teknik kısmı başladı. Bu noktada imdadımıza M.Zafer kardeşimiz koştu. Tüm bilgi ve becerisini bizden esirgemedi. Gerek tasarım,gerekse sunucu seçimlerinde hep ışığımız oldu. Dr.Gökhan'ın şiir gibi tasarımları M.Zafer'in kod bilgisi ile buluşunca ortaya "Türkmüsün.Net Türklük Portalı" çıktı.

Türk'e ait ne varsa attık sepetimize. Dilimizi, dinimizi, örfümüzü, adetimizi, tarihimizi, kültürümüzü bir bir işlemeye çalıştık. Hala çok eksiğimiz var.Hala çok çalışmalıyız. Ancak biz bu yolda ilerlemeye and içtik. "Gök girsin kızıl çıksın eğer dönersek yolumuzdan"

 

LOGOMUZ NE İFADE EDİYOR?

Başına türlü türlü çoraplar geçirilmeye çalışılan ülkemizin malum 40 yıllık sevdası, AB projesi aslında bizi biz yapan değerler bütününden bizi tamamen soyutlayarak kimliksiz, tarihine küfreden ve nüfus cüzdanında din hanesinde "islam" yazsa dahi düşünce sistematiği Hıristiyanlaştırılmış bir toplum haline getirme projesidir. Bunu anlamak için komplo teorilerine de gerek yoktur, objektif analiz yeteneği her şeyi aslında gün gibi açığa vurmaktadır fakat gözümüz yıllarca "refah seviyemiz artıp modern ülkeler seviyesine çıkacağız" yalanlarıyla boyandığından bu gerçeği göremiyoruz, görenlere de ya komplocu ya faşist ya da komünist yakıştırmasını yapıyoruz.

Bu bağlamda biz Türkmüsün.Net camiası olarak AB projesine net bir tavır almış konumdayız ve logomuz da tam bu karşı duruşu ve kendi değerlerimize sahip çıkmanın AB kriterlerinden daha hayati olduğunu vurgulamaktadır. Ortadaki 9 uçlu bir güneş 9 ışık demetini simgeler ki bizim kutsal saydığımız 9 temel ilkemizi göstermektedir. Hilaller ve bunların ucundaki yıldızlar Türk bayrağını ve Türk dünyası birliğini simgelediği gibi oluşturduğu genel şekil itibariyle aslında 12 yıldızlı sarı lacivert AB bayrağını hatırlatmaktadır. Bu benzerlik aslında bir vurgudur, o vurgu da şudur; bizim ilerleyebilmek ve zamanında ecdadımızın ulaşmayı becerdiği ama bizim hala aşağılardan bakakaldığımız hak ettiğimiz zirveye ulaşabilmek için, 12 yıldızlı sarı-lacivert AB bayrağına değil, temel 9 ilkeye sıkı sıkıya bağlı bir Türk dünyası bütünlüğünü simgeleyen Kırmızı-Beyaz Bayrağa ihtiyacımız olduğudur. O bayrak kayıtsız şartsız Türk Bayrağıdır ki, özgür, başı dik, yanındaki AB bayrağının gölgesinden kurtulmuş bağımsız bir Türkiye bayrağıdır.

 

Sevgi ve duayla.....


Türkmüsün.net

Copyright © 2005 Türkmüsün.net    Tüm hakları saklıdır.